Jak przechowywać gotówkę i karty w podróży

W wielu miejsca na świecie eksponowanie drogich torebek, pokazywanie gotówki lub noszenie portfela w widocznym miejscu nie jest dobrym pomysłem.
Znaleźliśmy dla was kilka ciekawych i praktycznych pomysłów jak przechowywać banknoty i karty kredytowe w podróży tak aby odstraszyć złodziei i komfortowo korzystać z gotówki.
  1. Nosząc przy sobie pieniące lub karty płatnicze pamiętaj o ich dzieleniu. Watro wykorzystać do tego kilka różnych miejsc kieszeń, torebka, plecach, portfel itd. Podczas wyrwania torebki przez złodzieja będziesz mieć środki na powrót do hotelu lub na posterunek policji.
  2. Klasyka się sprawdza. Woreczki na szyję, ukryte paski czy bielizna z wszytymi kieszonkami to dość popularne "zabezpieczenia" stosowane przez turystów. Na rynku jest coraz więcej akcesoriów tego typu.Dobry przykład to ten uniwersalny portfelik ;)
  3. Dobry pomysł to wykorzystanie trików na na kreatywne chowanie waluty i kart. Np z wykorzystaniem balsamu, pomadki do ust jako schowek na banknoty. Kobiety mogą w podróży schować trochę awaryjnej gotówki wewnątrz rurki balsamu do ust i trzymać ją zawsze ze sobą. Nawet jeśli ktoś ukradnie nam portfel, wciąż masz trochę gotówki pozostałej w rezerwie. Najlepiej wytłumaczy to ten filmik ;)
  4. Zwróćcie uwagę na wasz bagaż. Są torebki, walizki, plecaki, zaprojektowane specjalnie do Podróży gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo. Producenci dodają stalowo-kablowe wzmocnione ramiączka, Materiał odporny na ogień, wodoszczelny, blokady zamków. Dzięki temu można przyzwoicie się zabezpieczyć. 
  5. Czy podczas podróży na drugi koniec świata potrzebna Ci będzie karta biblioteczna lub zniżka w IKEA? Raczej nie. Warto pozbyć się zbędnych kart, dokumentów które nie będą nam potrzebne w danej podróży. Będzie nam łatwiej znaleźć cokolwiek w portfelu, lżej i co najważniejsze w razie zaginięcia mniej do odtworzenia, ponownego wyrobienia. 
  6. Czasami najlepszym sposobem na zabezpieczenie pieniędzy JEST Nie nosić iść w ogóle. Sejfy w hotelowym pokoju są na ogół dość bezpieczne. Polecamy sprawdzić czy hotel ma skrytkę depozytową. Należy pamiętać, aby spakować swoje rzeczy, by w pośpiechu się nie spakować i wyjechać. Sejfy są poza zasięgiem wzroku można o nich łatwo zapomnieć. Jeśli jesteś typem zapominalskim, pozostaw kolorowe notatki na górze walizki.

Brak komentarzy